के चीनले ताइवानमाथि आक्रमण गर्ने बेला भइसकेको हो ? चिनको यस्तोछ योजना।

के चीनले ताइवानमाथि आक्रमण गर्ने बेला भइसकेको हो ? चिनको यस्तोछ योजना।

2Shares

काठमाडौं । ताइवानको रक्षा मन्त्रालयले चीनका १० नौसैनिक युद्धपोतले आफ्नो क्षेत्र घेरा हालेको जनाएको छ । यसबाहेक ९ अगस्ट २०२२ को साँझ ५ बजेसम्म ताइवान वरपर ४५ चिनियाँ विमानहरू देखिएका छन्। जसमध्ये १६ वटा विमान ताइवानको खाडीमा उडेका छन् । चीनले तटीय क्षेत्रमा मिसाइल प्रणाली पनि तैनाथ गरेको छ । तर ताइवान पनि पछि हटेको छैन। उसले आफ्नो शक्ति र तयारी देखाउने भिडियो सार्वजनिक गरेका छन् । जसमा उसले पटक्कै नझुक्ने बताइएको छ ।ब

ताइवानको रक्षा मन्त्रालयले ट्वीट गर्दै चीनका ८ सुखोई–३०, चार जे–१६ र चार जे–११ लडाकु विइवानको खाडीमा देखिएको जानकारी दिएको छ । यी लडाकु विमानहरू ताइवानको खाडीमा मध्य रेखा नजिक आएका थिए। त्यसपछि फेरि फर्किए । उनीहरु ताइवानको तयारीको जानकारी लिन आएका हुन सक्छन् । किनभने तिनीहरूको उडान विभिन्न अन्तरालहरूमा भइरहेको थियो। लडाकु विमानका हिसाबले गति पनि कम थियो।

अर्कोतर्फ ताइवानले एक भिडियो सार्वजनिक गर्दै चीनसँग युद्धका लागि तयार रहेको बताएको छ । भिडियोमा पहिलो लाइनमा हामी हाम्रो देशलाई सुरक्षित राख्न पूर्ण रूपमा तयार छौं भनेर लेखिएको छ। यसपछि लडाकु विमान, नौसेना जहाज, एन्टी मिसाइल सिस्टम, एन्टी एयरक्राफ्ट गन, ट्याङ्क आदि देखाइन्छ। त्यसपछि हाम्रो सेना अग्रपंक्तिमा तैनाथ भएको लेखिन्छ । ताकि हामी देशलाई कुनै पनि खतराबाट बचाउन सकौं।

भिडियोमा थप भनिएको छ कि होइन, हामीले कुनै प्रकारको उक्साहट गर्दैनौं र चाहँदैनौं। न त हामी कुनै प्रकारको विवाद सिर्जना गर्न चाहन्छौं। न संघर्ष। वर्तमानमा, हाम्रो एकमात्र मिशन यथास्थिति कायम राख्नु हो। मिडियन लाइन अर्थात् मध्य रेखाको संरक्षणले हाम्रो सार्वभौमसत्ता बचाउनेछ। त्यसैले हामी पनि यहाँ तैनाथ छौं। हामी चुनौतीहरूबाट कहिल्यै भाग्दैनौं। कहिल्यै छुटकारा पाउने छैनौं ।

युएच-६० ब्ल्याक हक हेलिकप्टरहरू पिङतुङ काउन्टी, दक्षिणी ताइवानको हेङचुन एयरपोर्टमा देखिएका छन्। यसबाहेक अल्बाट्रोस ड्रोन पनि देखिएका छन् । ताइवानले अहिले यहाँ सैन्य अभ्यास गरिरहेको छ। जसको उद्देश्य केवल र केवल चीनको आक्रमणबाट बचाउनु र एकै समयमा आक्रमणको जवाफ दिनु हो। ताइवानले आफ्नो ट्विटर ह्यान्डलमा लगातार चिनियाँ सेनाको क्रियाकलाप बताइरहेको छ। ताकि चीनले गलत सूचना दिएर विश्वलाई मूर्ख बनाउन नपरोस् ।

यसअघि अगस्ट ८ मा ताइवानले चीनका १३ नौसैनिक युद्धपोत र ३९ वटा विमानले घेरेको आफ्नो क्षेत्र वरपर देखिएको बताएको थियो । तीमध्ये २१ वटा विमान ताईवानको खाडीमा मिडलाइनसम्म देखिएका थिए । अगस्ट ७ मा १४ वटा युद्धपोत र ६६ वटा विमान देखिएका थिए । चीनले आफ्नो युद्धपोत हपिङ पावर प्लान्ट नजिकै पार्किङ गरेको बताएको थियो तर ताइवानले अनुसन्धानपछि यो दाबीलाई झुटो भनेको छ ।

2Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: